Projekt z delovnim naslovom NaSSI je projekt evropskega programa Eramus+ KA2 – Sodelovanje za inovacije in izmenjavo dobrih praks.
NaSSi je dvoletni projekt, ki je trajal od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2016. Zavod sv. Stanislava oziroma Škofijska klasična gimnazija je bila prijaviteljica projekta, partnerska šola je bila Sint-Calasanzinstituut iz Nijlena v Belgiji. S to šolo sicer sodelujemo že od leta 2006, v šolskem letu 2014/15 pa smo se odločili, da sodelovanje razširimo, poglobimo in ga izvedemo kot evropski projekt.
Vsebina projekta je bila naravoslovje, energija in surovine, trajnostni razvoj, okolje in podnebne spremembe.
Cilji projekta so bili:
V projektu so sodelovali učitelji in laboranti naravoslovnih predmetov Škofijske klasične gimnazije in dijaki vseh štirih letnikov, ki jih zanima naravoslovje.
Aktivnosti, ki smo jih izvedli v okviru projekta:
Študija poteka pouka naravoslovnih predmetov (pregled in primerjava slovenskih in belgijskih učnih načrtov, študija vzorčnih učnih ur, ankete za dijake in profesorje obeh šol, ki so spraševale po mnenju o poteku pouka naravoslovja).
Zbirka 62 učnih enot za pouk ali krožek biologije, kemije in fizike, ki so jih pripravili slovenski in belgijski učitelji naravoslovja v angleščini in slovenščini.
Izmenjave dijakov:
Mednarodni sestanki učiteljev naravoslovja Škofijske klasične gimnazije in belgijske partnerske šole Sint-Calasanzinstituut (trije delovni sestanki v dvoletnem projektu) – prvi v juniju 2015, drugi v januarju 2016, tretji v juliju 2016.
Predstavitev projekta širši javnosti:
Nasta Zupančič, koordinatorica projekta in profesorica kemije
© 2018 Zavod sv. Stanislava. Vse pravice pridržane.