Uspeh naših dijakov na državnem tekmovanju iz pomnjenja

Na državno tekmovanje iz pomnjenja Memoriada 2017, ki je bilo v soboto, 25. 3. 2017, v Brežicah, sta se uvrstila Maja Škof in Matija Šprogar Perko.

Maja je dosegla drugo mesto v disciplini Naključne besede ter tretje mesto v disciplini Govorjena števila. Za oboje si je prislužila dve zlati priznanji.
Matija je dosegel prvo mesto v disciplinah Binarna števila, Naključna števila in Govorjena števila. V disciplini Hitre karte si je prvo mesto delil. Nato pa je bil še tretji v disciplini Imena in obrazi ter si delil drugo mesto v kategoriji Hitra števila in Izmišljeni dogodki. Od skupno desetih disciplin se je v osmih zavihtel na stopničke in tako postal absolutni zmagovalec v seštevku vseh disciplin v svoji kategoriji. V disciplinah Binarna števila, Naključna števila in Hitre karte je podrl oz. izenačil državne rekorde.