Interesne dejavnosti 2019/2020

Mentor
dr. Tadej Rifel
Kratek program
Če hočemo preseči mnenje, da je ukvarjanje s politiko zapravljanje časa in sami osebno pustiti pečat v tej družbi kot aktivni državljani, potem je Strela pravi kraj za to, da se ta projekt začne tudi zate. Pripravili bomo niz okroglih miz in hkrati poglabljali naše znanje o perečih družbenih temah.
Termin srečanj
četrtek, od 14.30 do 15.30
Prostor
4. č
Mentor
Rok Pončuh
Kratek program
Krožek za vse, ki si želijo izboljšati sposobnosti podajanja svojega (ali nasprotnega) mnenja, argumentacije in javnega nastopanja – in imajo radi čokolado. 
Termin srečanj
Sreda, 14.15
Prostor
4. b
Mentorica
Rahela Klopčič
Kratek program
Zabavno, sproščeno, odštekano … improvizacijsko!
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
po dogovoru
Mentor
dr. Jernej Pisk
Kratek program

Pogovori o abstraktnih stvareh, kot so, ali Bog obstaja, o aktualnih problematikah, o filozofskih temah, moralnih vprašanjih … skratka, zanimivi pogovori za popestritev odmorov. 

Termin srečanj
po dogovoru med glavnim odmorom (10.15-10.45)
Prostor
Knjižnica
Mentor
dr. Martin Tine Perger
Kratek program
Izvajanje zanimivih kemijskih poizkusov.
Termin srečanj
Za informacije se obrnite na mentorja.
Prostor
Kemijski laboratorij
Mentor
Matej Petrevčič
Kratek program
Letošnja tema krožka bodo sodobni problemi, ki jih prinaša globalizacija.
Termin srečanj
Četrtek, 14.30
Prostor
Geografska učilnica
Mentor
Martin Čokl
Kratek program
 Krožek je namenjen dijakom 1. in 2. letnika. Na krožku bomo izvajali poskuse s pomočjo senzorjev in spoznavali računalniški program Logger Pro. 
Termin srečanj
Četrtek, 14.30
Prostor
Fizikalna učilnica
Mentor
Iztok Kukman
Kratek program
Krožek je namenjen utrjevanju snovi 3. letnika in pripravi na tekmovanje iz fizike.
Termin srečanj
Ponedeljek, 14.30
Prostor
Fizikalna učilnica
Mentorica
dr. Marina Rugelj
Kratek program
Samostojno reševanje zahtevnejših nalog.
Termin srečanj
Za informacije se obrnite na mentorico.
Mentor
Martin Čokl
Kratek program
Pri krožku bomo spoznavali astronomske teme (od Osončja pa vse do skrajnega roba dandanes poznanega vesolja). Krožek je namenjen dijakom vseh letnikov.
Termin srečanj
Sreda, 13.35
Prostor
Fizikalna učilnica
Mentorica
Brigita Brajkovič
Kratek program
Spoznavanje s seciranjem živalskih organov, njihovo zgradbo, prepoznavanje posameznih tkiv, razvijanje sposobnosti rokovanja s secirnim orodjem … Krožek je namenjen vsem dijakom, najbolj pa je povezan s snovjo v 3. letniku. 
Termin srečanj
ob torkih in/ali četrtkih, 1x do 2x na mesec
Prostor
Biološka učilnica
Mentor
Iztok Kukman
Kratek program
Za vse dijake, ki bi se želeli izuriti v nudenju prve pomoči.
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
po dogovoru
Mentor
dr. Tadej Rifel
Kratek program
Osnove ravnanja z osebnimi financami, mnenja in nasveti finančnih strokovnjakov, obiski finančnih institucij. V okviru krožka potekajo tudi priprave na tekmovanje Generacija Euro, ki ga organizira Banka Slovenije. 
Termin srečanj
sreda, od 14.30 do 15.30
Prostor
4. č
Mentorja
Mirjam Lindič in dr. Tadej Rifel
Kratek program
Naučili se boste, kako ustanoviti, voditi in zapreti dijaško podjetje v obliki delniške družbe. Pri tem boste razvijali inovativno idejo v končni izdelek ali storitev, ki bosta primerna za prodajo na trgu. Letošnje leto boste imeli priložnost sodelovati tudi z Zavodom 404, ki se ukvarja z razvojem tehnologije.
Termin srečanj
Torek, od 14.30 do 15.30
Prostor
4. č
Mentor
Gašper Žajdela
Kratek program
Naučili se boste osnov programiranja (osnovne računske operacije, podatkovni tipi, pogojni stavki, zanke, knjižnice, funkcije, objekt) in pri tem spoznali, da je programiranje zabavno, uporabno in da spodbuja algoritmično razmišljanje, da znate nekaj, česar drugi ne znajo, poleg tega pa ob tem izgledate še kot čarovnik.
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
Računalniška učilnica v JDD ali na OŠAŠ
Mentor
Za informacije se obrnite na prof. Heleno Starc Grlj.
Kratek program
Programiranje za tiste, ki že poznate osnove programiranja.
Termin srečanj
Za informacije se obrnite na prof. Heleno Starc Grlj.
Prostor
Računalniška učilnica v JDD ali na OŠAŠ
Mentor
Jan Uršič
Kratek program
Uporaba robotov Lego Mindstorms EV3, programiranje v Lego okolju in v Pythonu, udeležba na tekmovanju Robobum.
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
Računalniška učilnica v JDD ali na OŠAŠ
Mentorica
Mirjam Lindič
Kratek program
Krožek je namenjen vsem, ki so se že učili ali se še učijo nemščino, in bi radi utrjevali, ohranili ali nadgradili znanje. Pogovarjali se bomo o … vsekakor zanimivih temah.
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
po dogovoru
Mentor
Peter Prašnikar
Kratek program
Tečaj nemškega jezika za vse, ki se želite naučiti osnov.
Termin srečanj
Torek, od 14.45 do 15.30
Prostor
3. d
Mentorica
Ilaria Montanar
Kratek program
Za vse, ki se želite na zanimiv in sproščen način naučiti osnov italijanskega jezika in osnovnega besedišča iz vsakdanje rabe. Če bo zanimanje za nadaljevalno skupino, je mogoče tudi to.
Termin srečanj
Četrtek, od 7.00 do 7.45
Prostor
Tujejezična učilnica 1
Mentor
dr. Tadej Rifel
Kratek program
Do konca novembra 2019 bodo dijaki s pomočjo mentorjev in posredovanega izobraževalnega gradiva podrobno predelali informacije o ustroju in delovanju EU ter izbrano temo, nato pa se bodo na enem izmed šestih tematskih tekmovanj (decembra 2019) potegovali za sodelovanje na mednarodni simulaciji EP Evrošola v Strasbourgu. Drugi sklop projekta bo potekal skozi celotno šolsko leto 2019/20. Vsaka šola bo v svojih prostorih ali na spletu postavila in redno vzdrževala informacijsko točko oz. kotiček o Evropskem parlamentu in Evropski uniji, kjer bodo dijaki in učitelji te šole lahko prejeli gradiva in informacije, povezane z EU. 
Termin srečanj
med glavnimi odmori oz. po dogovoru
Prostor
po dogovoru
Mentorja
Luka Benedičič, Mojca Lavrič
Kratek program
Za vse dijake, ki si želijo ogledati filme z “vsebino” in o ogledanem tudi izmenjati svoje mnenje z drugimi člani krožka.
Termin srečanj
vsak drugi četrtek, od 16.30 do 19.00
Prostor
Dvorana Matije Tomca

Mentor/-ica
Tea Obrč
Kratek program
Tehnika in taktika igre
Termin srečanj
Torek 14:45 – 16:15
Prostor
Telovadnica ŠKG 1/2
Trajanje
2 šolski uri
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Primož Obrč
Kratek program
Tehnika igre in poudarek na taktiki 6-2
Termin srečanj
Ponedeljek 14:45 – 16:15
Prostor
Telovadnica ŠKG 1/2
Trajanje
2 šolski uri/teden do konca maja
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Primož Obrč
Kratek program
Tehnika udarcev, taktika igre, trening vratarja
Termin srečanj
Četrtek 14:45 – 16:15
Prostor
Telovadnica ŠKG
Trajanje
2 šolski uri/teden do konca maja
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Kristjan Jenko
Kratek program
Taktika igre malega nogometa/column]

Termin srečanj
Sreda, 14.00
Prostor
Telovadnica ŠKG
Trajanje
2 šolski uri/teden do konca maja
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Gorazd Turk
Kratek program
Tehnika in taktika igre
Termin srečanj
Torek 14:45 – 16:15
Prostor
Telovadnica ŠKG 2/2
Trajanje
2 šolski uri/teden do konca maja
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Uroš Kermavt
Kratek program
Tehnika in taktika igre
Termin srečanj
Četrtek 14:45 – 16:15
Prostor
Telovadnica OŠAŠ
Trajanje
2 šolski uri/teden do konca maja
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Andrej Kokalj
Kratek program
Vrvna tehnika, tehnika plezanja, organizacija DP, dva plezalna izleta, redni treningi.
Termin srečanj
Ponedeljek od 14.30 do 16.00, sreda od 16.30 do 18.00
Prostor
Športna dvorana, visoka in nizka plezalna stena.
Trajanje
2 šolski uri/teden, do konca maja
Max. št. dijakov
12
Mentor/-ica
Andrej Kokalj
Kratek program
Šolsko tekmovanje v namiznem tenisu in občasni treningi.
Termin srečanj
Po dogovoru
Prostor
Predprostor v telovadnici
Trajanje
po dogovoru
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Primož Obrč
Kratek program
Uigravanje ekipe
Termin srečanj
Petek 14:45
Prostor
Telovadnica ŠKG 1/2
Trajanje
2 šolski uri – priložnostno (priprava na tekme)
Max. št. dijakov
15

Mentorica
Nina Malovrh
Kratek program
Ustvarjanje podob in vidnih sporočil s pomočjo računalnika.
Termin srečanj
V šolskem letu 2019/20 se krožek ne izvaja.
Prostor
Računalniška učilnica OŠAŠ
Mentorica
Sara Križaj
Kratek program
Za vse, ki radi likovno ustvarjate in bi se radi naučili osnov perspektive, risanja po živem modelu, slikanja …
Termin srečanj
Za informacije se obrnite na mentorico.
Prostor
Za informacije se obrnite na mentorico.
Mentorica
Mateja Gomboc
Kratek program
Literarne delavnice, pogovori o dobri literaturi, ustvarjanje literarnega zbornika, srečanja s pesniki, pisatelji in uredniki … 
Termin srečanj
Sreda, od 14.00 do 15.00
Prostor
Učilnica pri kabinetu za psih. in fil., 2. nadstropje
Mentorica
Mojca Lavrič
Kratek program
Za vse, ki ljubijo gledališče, gledališko ustvarjanje in si želijo odkriti svoje talente na tem področju.
Termin srečanj
četrtek, od 14.45 do 16.15   (po novem letu tudi ob sredah, od 14.45 do 16.15
Prostor
Dvorana Matije Tomca
Mentorica
Alenka Battelino
Kratek program
Uprizarjanje literarnih del v angleškem jeziku. Namenjen vsem, ki jih veseli literatura, angleški jezik, igralstvo in vse kar potrebuje gledališče (scena, lučke, posebni efekti, režija, dramaturgija, glasbena podoba …).
Termin srečanj
četrtek, od 14.30
Prostor
4. a
Mentor
dr. Martin Tine Perger
Kratek program
Seznanjanje s tehničnimi osnovami fotografiranja, fotografiranje v različnih pogojih, fotografske tehnike, načrtno in spontano fotografiranje  … 
Termin srečanj
Za informacije se obrnite na mentorja.
Prostor
Za informacije se obrnite na mentorja.
Mentor/-ica
Ana Bavec
Kratek program
Utrjevanje snovi vseh letnikov biologije
Prvo srečanje
Sreda, 8. 11. 2017
Termin srečanj
8.11., 15.11., 24.11., 30.11., 6.12., 14.12., 20.12., 10.1., 17.1., 24.1. ob 7.00
Prostor
Učilnica za biologijo
Trajanje
po 1 šolsko uro zjutraj
Max. št. dijakov
34
Mentor/-ica
mag. Nasta Zupančič, dr. Martin Tine Perger, Marjeta Prašnikar
Kratek program
Priprava na šolsko in državno tekmovanje za Preglove plakete, reševanje težjih primerov nalog iz preteklih tekmovanj
Prvo srečanje
Predvidoma v februarju
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
Kemijska učilnica
Trajanje
2 šolski uri/teden do tekmovanja
Max. št. dijakov

[columnn[/column]ni omejitve[/column]

Mentor/-ica
Martin Čokl
Kratek program
Reševanje starih tekmovalnih nalog  (po temah).
Prvo srečanje
Ponedeljek, 2. 10. 2017.
Termin srečanj
Ponedeljek, 14. 15
Prostor
Fizikalna učilnica 2
Trajanje
1 šolska ura / teden
Max. št. dijakov
ni omejitve
Mentor/-ica
Helena Starc Grlj
Kratek program
Priprava na tekmovanje American Computer Science League
Prvo srečanje
Ponedeljek, 9. 11. 2017.
Termin srečanj
Ponedeljek, 14.15
Prostor
Računalniška učilnica JDD RAČ1
Trajanje
30 minut + delo doma
Max. št. dijakov
10
Mentor/-ica
Milan Zeman, Teja Močnik
Kratek program
Spoznavanje logike in lingvistike.
Prvo srečanje
Torek, 12. 9. 2017
Termin srečanj
Četrtek, 14.30
Prostor
Učilnica 1. a razreda
Trajanje
60 min/teden (do državnega tekmovanja iz logike)
Max. št. dijakov
30
Mentor/-ica
Brigita Brajkovič
em>Kratek program
Priprava dijakov na šolsko in državno tekmovanje.
Prvo srečanje
sreda 20.9.2017
Termin srečanj
29.9.,3.10., 11.01., 12.10.
Prostor
Biološka učilnica
Trajanje
1-2 šolski uri – po dogovoru
Max. št. dijakov
ni omejeno
Mentor/-ica
Marjeta Hočevar
Kratek program
Poglobljen študij predpisane literature in priprave na terensko analizo pokrajine, kot priprava na območno in državno raven tekmovanja
Prvo srečanje
po dogovoru z dijaki
Termin srečanj
po dogovoru z dijaki
Prostor
po dogovoru z dijaki
Trajanje
1 uro na teden od februarja do maja
Max. št. dijakov
Mentor/-ica
Matija Mitja Štih
Kratek program
Predstavitev šolskega tekmovanja mladih zgodovinarjev, predaja obvezne literature in priprava na državno tekmovanje za dijake, ki na šolskem tekmvanju dosežejo najboljši rezultat.
Prvo srečanje
Četrtek, 28. 9. 2017
Termin srečanj
četrtek, 14:40
Prostor
n učilnica 1. b
Trajanje
po dogovoru
Max. št. dijakov
ni omejitve
Mentor/-ica
Martin Čokl
Kratek program
Reševanje starih tekmovalnih nalog (po temah).
Prvo srečanje
Sreda, 4. 10. 2017
Termin srečanj
Sreda, 13. 35
Prostor
Fizikalna učilnica 2
Trajanje
1 šolska ura / teden
Max. št. dijakov
ni omejitve
Mentor/-ica
mag. Nasta Zupančič, dr. David Puc
Kratek program
Delo na terenu ali raziskava in izdelava reportaže, komentarja ali intervjuja na leošnjo temo VODA
Prvo srečanje
sreda 22.11.2017 ob 13.35 v kemijski učilnici
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
kemijska učilnica
Trajanje
1 šolska ura na teden
Max. št. dijakov
10
Mentor/-ica
dr. Jernej Pisk
Kratek program
Teoretično in praktično se učimo prisati filozofske eseje.
Prvo srečanje
Po dogovoru.
Termin srečanj
Po dogovoru.
Prostor
Kabinet za filozofijo.
Trajanje
2 šolski uri/teden v marcu
Max. št. dijakov
3
Mentor/-ica
Andrej Bartol
Kratek program
Vsebinska in postopkovna priprava na letošnji tematski sklop “Čud(ež)ne besede” za obe starostni stopnji
Prvo srečanje
torek, 16. 10. 2017
Termin srečanj
Ponedeljek ob 14.15 ali po dogovoru
Prostor
Trajanje
ena ura tedensko za vsako stopnjo, do državnega tekmovanja v marcu
Max. št. dijakov
ni omejitve
Mentor/-ica
Irena Bolta
Kratek program
Reševanje starih tekmovalnih nalog.
Prvo srečanje
Torek, 3. 10. 2017.
Termin srečanj
Torek, 7.00
Prostor
Agora
Trajanje
1 šolska ura/teden do konca januarja
Max. št. dijakov
15
Mentor/-ica
Valerija Lah Peternel, Barbara Žakelj
Kratek program
Reševanje nalog s preteklih tekmovanj in poglobljeno utrjevanje snovi
Prvo srečanje
po dogovoru, ko bo znan termin tekmovanja
Termin srečanj
po dogovoru
Prostor
2. c
Trajanje
1-2 šolski uri
Max. št. dijakov
ni omejitve
Mentor/-ica
Eva Pišljar Suhadolc
Kratek program
Krajša delavnica o prevajanju 
Prevajalska delavnica
Udeleženci bodo obveščeni o terminu
Prostor
Udeleženci bodo obveščeni 
Trajanje
3 šolske ure
Max. št. dijakov
5
Mentor/-ica
Marjeta Hočevar, Gregor Pavlič, Pavle Šijanec
Kratek program
Reševanje nalog iz statistike, analiza statističnih podatkovnih baz
Prvo srečanje
Sreda, 8.11.2017
Termin srečanj
konzultacije, po dogovoru z dijaki
Prostor
kabinet za geografijo, kabinet za matematiko
Trajanje
po dogovoru z dijaki
Max. št. dijakov
prijavljenih 28 dijakov in dijakinj

 

 

© 2018 Zavod sv. Stanislava. Vse pravice pridržane.