Sprejemni preizkusi za učence, ki se bodo v šolskem letu 2025/26 prvič vpisali v našo glasbeno šolo, bodo za inštrumente potekali v petek, 23. maja, in v soboto, 24. maja 2025. Za klasično in jazz petje bodo sprejemni preizkusi v četrtek, 22. maja, in v petek, 23. maja. Če v rednih terminih ne morete priti, je na voljo še dodaten termin v torek, 27. maja. Preizkusi za balet bodo potekali v soboto, 17. maja, in v sredo, 21. maja.
Spletna prijava na preizkuse je odprta. Učenci s predhodno glasbeno izobrazbo, ki bi želeli nadaljevati šolanje pri nas, se prav tako prijavijo na sprejemne preizkuse in pripravijo predstavitveni nastop.
V program glasba in ples-balet vpisujemo učence, ki uspešno opravijo sprejemni preizkus za izbrani instrument, petje ali balet. Vpis v programe glasbena pripravnica, baletni vrtec in plesna pripravnica se opravi brez sprejemnega preizkusa.
V program glasbena pripravnica vpisujemo otroke letnik 2019 (starost 6 let). V program plesna pripravnica, ki traja tri leta, vpisujemo otroke prve triade osnovne šole letnikov 2017–2019 (starost 6–8 let). V baletni vrtec vpisujemo vrtčevske otroke letnikov 2020 in 2021 (starost od 4–5 let).
Vpis novih učencev bo potekal v Meršolovem atriju in tajništvu glasbene šole 5. in 6. junija za inštrumente in petje in od 5. do 13. junija za glasbeno pripravnico, baletni vrtec, plesno pripravnico in balet.
Dijaki Škofijske klasične gimnazije se lahko vpišejo v redni ali izredni program glasbene šole.
Vpis predpostavlja predstavitveni nastop v dneh sprejemnih preizkusov.
V redni program vpisujemo učence, ki še niso zaključili osnovnega glasbenega izobraževanja na nižji ali višji stopnji. Za dijake je zagotovo zanimiv pouk klasičnega petja in orgel. Dijaki, ki so končali nižjo stopnjo glasbenega šolanja iz klavirja, se lahko vpišejo k pouku orgel, godalci pa v godalni orkester glasbene šole. K pouku petja se lahko vpišejo tudi začetniki. Če so na razpolago prosta vpisna mesta pri drugih inštrumentih, vpisujemo v redni program tudi dijake začetnike. Prednost imajo osnovnošolski učenci.
V izredni program vpisujemo učence, ki bi želeli pričeti z glasbenim izobraževanjem, ga nadaljevati po končanem osnovnem glasbenim izobraževanju ali pa ga nadgraditi v sklopu interesnih dejavnosti, ki jih poučujemo v gimnaziji: godalni orkester, jazz klavir, kompozicija in aranžiranje, jazz combo, slavilna skupina. Več o njih si lahko preberete tukaj.
Jazz in pop petje poučujemo le v izrednem programu glasbene šole.
Orkestrski instrumenti in petje
Drugi instrumenti