V sredo, 23. novembra, je bila pedagoška konferenca profesorjev in profesoric Škofijske klasične gimnazije posvečena predstavitvi nekaterih že izvedenih izobraževanj v okviru Erasmus+ projektov, namenjenih učni mobilnosti osebja.
V okviru Erasmus+ projekta Usposobljeno osebje za sodobno šolo sem se udeležil tečaja nemškega jezika na jezikovni šoli Treffpunkt v Bambergu.
V okviru Erasmus+ projekta Usposobljeno osebje za sodobno šolo sva se meseca maja (16.–23. 5. 2015) na Islandiji udeležili seminarja z naslovom Outdoor Education, Landscape and Outdoor Venues – Learning under Open Sky.
V okviru Erasmus+ projekta Uspodobljeno osebje za sodobno šolo smo štiri profesorice angleškega jezika obiskale seminar z naslovom Practical Ideas for the Secondary CLIL Classroom.
Kratek opis projekta
Projekt mobilnosti z naslovom “Usposobljeno osebje za sodobno šolo” je bil usmerjen v dodatno strokovno izpopolnjevanje pedagoškega osebja v Zavodu sv. Stanislava. Večina mobilnosti oz. izobraževanj je bila izvedenih z namenom poglabljanja strokovnega znanja in seznanjanja s sodobnimi pristopi k poučevanju. Eden od poudarkov je bil tudi razvijanje oz. prenova pouka tujih jezikov (predvsem angleščine), in sicer tako na gimnaziji kot tudi na osnovni šoli. Pomemben cilj projekta je bil tudi praktični razvoj pouka naravoslovja na gimnaziji in nadaljnje razvijanje modela učenja v naravi v osnovni šoli, ki ga iz leta v leto ter iz projekta v projekt nadgrajujemo.
Učitelji, ki so se udeležili izobraževanj, so ob vrnitvi domov svoje ugotovitve, spoznanja in novopridobljena znanja posredovali kolegom znotraj aktivov in zavoda. Deloma so bile aktivnosti planirane tudi v smeri večjih strateških vplivov na učni program, ki ga izvajamo, v določenem segmentu projekta pa se z usvojenimi znanji in veščinami odpiramo tudi širši zainteresirani strokovni javnosti. Profesorji, ki so se udeležili mobilnosti, so navedli konkretne predloge za izboljšanje učnega programa, ki ga izvajamo, hkrati pa so v tekoče učne procese že vključili nekaj novosti.